(ФОТО) Македонското девојче Елена Ристеска со „директен одговор“ на провокација од еден БУГАРСКИ ФАН!

Годините минуваат а една од нашите најубави пејачки, Елена Ристеска, потврдува дека тие и донесуваат „убавина плус“. Таа деновиве на својот Фејсбук профил објавила нова прекрасна фотографија .
Следувале низа коментари од нејзините фанови кои не штеделе комплименти за Елена.
Но, меѓу овие коментари се најде и коментарот на еден нејзин фан од Бугарија кој напишал: „Само една Бугарка може да е толку убава“!

На ова, Елена одговори: „Мислиш МАКЕДОНКА!!! Чиста“.

Македонското девојче не дозволи провокации и како што насекаде ја претставува Македонија, така и гордо се претставува себеси во име на нашата држава.
Да го корегираме коментарот на Краси Пенчев. Вистината е дека само една Македонка може да биде толку убава како Елена.
Коментарот на Елена доби огромен број на “лајкови“ од фановите.

Фото: Принтскрин/Facebook

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Идеи за уредување: Како малиот стан да изгледа пространо!

Дизајнерката за уредување на ентериери Челзи Браун живее во стан од 48. квадратни метри во …