(ФОТО) „ДОСТА ИМ Е ЛОКДАУН“: Словенец се обидел, со моторна пила, да влезе во зградата на Парламентот

Еден маж вчера се обидел, со моторна пила, да влезе во зградата на Парламентот на Словенија, извикувајќи „Доста ми е од заклучување“, но припадниците на безбедносната служба го запреле на главниот влез.
Никој не бил повреден во овој инцидент, ниту настанот влијаел врз работата на парламентот, кој бил во процес на дискутирање за разрешување на претседателот Игор Зорчиќ, објави СТА.
Полицијата потврдила дека биле повикани поради овој случај околу 19 часот, и дека бунтовникот бил уапсен.

Фото: Принтскрин/Twitter

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Андреа се надева дека ќе ја претставува нашата земја на Евровизија со Circles

Circles се вика песната на Андреа која влезе во најтесниот круг од 6. песни за …