Мажите родени во овие хороскопски знаци се најдобри љубовници – според ѕвездите!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак…

Ако може да им се верува на астролозите, хороскопските знаци одредуваат многу работи во животот, дури и какви сте во кревет. Креативни, страствени, посветени партнери – во овие четири хороскопски знаци се раѓаат најдобрите љубовници.

1.Терезија
Мажите родени во знакот на Терезија управуваат во сите области, барем кога станува збор за секс, од нежно водење љубов, до исполнување на најлудите фантазии на нивната партнерка, пишува порталот Herway.
За нив е многу важно и двајцата да уживаат во тоа, и тие честопати ќе се посветат на задоволството на партнерката повеќе отколку на своето.
Терезиите се по природа креативни, и ја негуваат таа креативност во спалната соба, така што со нив секогаш можете да очекувате нешто ново и возбудливо.
Тие се многу трпеливи и никогаш нема да брзаат со партнерката затоа што знаат дека најдобрите работи во животот се случуваат спонтано.
Една од нивните најдобри особини е подготвеноста да живеат во моментот, така што за време на сексот нема ништо друго за нив што може да ги наруши моментите на интимност со партнерот.

2. Лав
Лавовите се однесуваат кон своите партнери како кралици и се концентрираат на нивното уживање.
Тие се грижат да ја воодушеват жената во кревет и дека со нетрпение го очекува следниот состанок.
Тие сакаат да бидат најдобри во сè што прават, а сексот е високо на нивната приоритетна листа.
Ретко ќе наидете на човек роден во знакот на Лав кој е лош во кревет.
Лавовите се доминантни, страствени и посветени на сè што прават.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Дневен хороскоп за четврток, 24.06.2021: Ве чека пријатно изненадување и убав гест од некого. Покажете искрена благодарност, доброто се враќа со добро…

Овен Љубов: Не дозволувајте да бидете „лесна мета“ пред личност која има невообичаени емотивни мотиви. …