(ВИДЕО) Настрадала во сообраќајка, а целиот ужас снимен со телефон: Последните секунди од животот на пејачката снимени со камера!

Лиза Никол Лопес, попозната по уметничкото име „Left eye“, беше американска раперка која почина во 2002. година. Таа го напушти светот на 30-годишна возраст, поради повреди на главата и вратот, здобиени во сообраќајна несреќа. Таа снимала документарен филм за нејзиниот живот и била во автомобилот со своите пријатели.

Лиза ја започна својата кариера како член на R&B групата TLC, а работела и на соло кариера. Таа го сними албумот „Supernova“, а пред смртта го завршуваше својот втор албум. Таа соработуваше со пејачката Мел Ц на песната „Never be the same again“.

Успешна кариера, бурен приватен живот
Првиот албум на TLC ‘Ooooooohhh … On the TLC Tip’, продаден во шест милиони копии ширум светот, а нивниот втор албум ‘CrazySexyCool’ само го потврди нивниот славен статус.
Бидејќи нејзината кариера тргнуваше по нагорна линија, Лиса во приватниот живот беше во бурна врска со американски фудбалер Андре Рисон. Лиза беше уапсена во 1994 година за палење на неговиот дом.
Поради направените трошоци од инцидентот, TLC прогласи банкрот во 1995. година. Тие повторно се вратија на музичката сцена во 1999. година со албумот „Fanmail“ кој им донесе Греми во категоријата најдобар R&B албум.

Снимка за моментот на смртта на Лиза и денес постои на ЈуТјуб
Шокантната снимка непосредно пред смртта на 30-годишнaтa пејачka и член на групата r ‘n’ b TLC стигна до “рацете” на продуцентската куќа VH1. Пејачката замислено погледна наоколу неколку моменти пред смртта додека возеше Мицубиши Монтера.

Починала на самото место од удар во главата
Таа држела црвена кутија во рацете додека совозачот ја снимал на патот. Камерата се префрлила на задното седиште и ги „уловила“ пријателите на Лиза како пишуваат на телефонот.
Одеднаш се слушнал вресок. Лиза, наводно, возела со нормална брзина од Ла Цеиба кон Сан Педро Сула, но нагло закочила затоа што сакала да избегне судир со автомобилот пред неа. Митсубишито се превртело и тркалало некое време.
Во возилото биле нејзиниот брат и сестра, женската група „Египет“ и двајца производители. Сите биле сериозно повредени, а Лиза почина на лице место од удар во главата.

Фото: Принтскрин/Twitter

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО+РЕЦЕПТ) МОЌЕН СОК ОД КРАСТАВИЦА: Напиток кој ќе ве разлади и ослободи од токсини!

Сокот од краставица ќе ви помогне да се разладите во жешките летни денови. Сокот од …