Апел за помош на Гоце Илиески: Како возач на Итна медицинска помош во Прилеп помогна многу животи да се спасат – да помогнеме во спасувањето на неговиот!

Гоце Илиески е возачот од Итната медицинска помош Прилеп кој е заслужен за многу извојувани битки со Ковид 19 кај бројни пациенти.
Да бидеме хумани и да помогнеме да ја добие битката за својот живот!

„Почитувани хумани луѓе, за жал ви се обраќам од името на една предобра и вредна жена која ете ја допре и тоа како тешко ја погоди оваа ситуација со корона вирус. Буквално цело семејство заболија од истиот. Од најмали до најголеми. 12 годишниот Филип во клининиката Козле после долго боледување сега е подобар, фала на Господ и е дома. Но, неговиот татко Гоце сеуште се бори. Сместен е долг период во болница Систина, состојбата сеуште е многу лоша и се бори на респиратори. Поради тоа што не е во стабилна состојба не може да се премести на клиника. Еден ден ги чини 1700 евра, а сега и со нова терапија која чини 500 евра на ден семејството влезе во многу тешка здравствена состојба, но за жал и тешка финансиска ситуација“ , се наведува во апелот за помош за Гоце Илиески.


Вашата хуманост можете да ја покажете преку телефонско јавување:
143414 за корисници на Телеком
143504 за корисници на А1

„Ние, како колеги од Гоце би биле благодарни ако успееме во оваа борба. Споделете донирајте и имајте убав ден, апелираат неговите колеги од прилепската болница…“

https://gofund.me/256f7bd4

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Сте ИЗГОРЕЛЕ на сонце? Еве што да направите кога кожата после сончање ќе почне да ви се лупи!

Важно е редовно да користите крема за сончање и да избегнувате изгореници. Секое лице барем …