(ФОТО) Разголените фотки на Ким Кардашијан се „жешки како лава“

Најпознатата старлета на светот, Ким Кардашијан, објави две стари фотографии на Инстаграм и со својот изглед воодушеви милиони следбеници.
Имено, додека сите медиуми зујат за фактот дека Ким официјално поднесе барање за развод од американскиот рапер Канје Вест, Ким никогаш не престана да ги почестува своите следбеници со голи фотографии по кои е исклучително позната.
Дека се одлични и старите во отсуство на нови, старлетата докажа објавувајќи две стари слики во беж костим за капење што предизвикувал воздишки од нејзините обожаватели на Инстаграм.
По тој повод, Ким носи шал околу главата, како и многу модерни очила за сонце, а нејзиното тело изгледаше брутално добро и затегнато.

 


View this post on Instagram

 

A post shared by Kim Kardashian West (@kimkardashian)


Риалити ѕвездата за кратко време собрала повеќе од 3. милиони лајкови, а во коментарите имало бројни комплименти.
„Преубава мама“, „Гориш, најубава си“, „Какви облини, ова никаде го нема“, „Жешка како лава“, беа коментарите на нејзините најверни обожаватели.
Да потсетиме, Ким неодамна ги потпиша документите за развод од славниот рапер, кој минатата година неколку пати јавно ја понижуваше за време на неговата биполарна епизода.
Ким тогаш премина сè и наводно му прости на сопругот, но се чини дека ситуацијата не била толку едноставна и дека старлетата не заборавила какви непријатности им предизвикал нејзиниот татко на четири деца за време на неговата претседателска кампања, кога тој јавно изјави дека Ким го изневерила и дека сакала да го абортира своето прво дете.

Кање се расплакал по тој повод, а потоа ја навредил својата баба, па Кардашијанките се сетиле на сè и Ким се разведува од него по 7. години брак, и покрај тоа што неговото богатството, оваа година вреди 6,6 милијарди долари оваа година.

Фото: Принтскрин/Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Почина новинарот Тодор Пендаров – Беше жива енциклопедија

Новинарот и аналитичар Тодор Пендаров вчера по долго боледување почина во Скопје. Причината е Ковид …