(ВИДЕО) ГЕНИЈАЛЦИ – Надвор било – 40 степени а тие одлучиле да го измијат автомобилот!

Само неколкумина можат да дојдат на таква идеја, а меѓу нив секако и Русите кои стојат зад каналот Garage 54.
И’ додека досега тие со голема фантазија редовно покажуваа завидна доза на експертиза во своите тестови, не им требаше многу за овој тест освен екстремно студеното време. Го најдоа во Новосибирск, каде екстремниот студ во зима е нормална појава. Надвор е скоро -40 степени Целзиусови, а на Хамерот му треба миење.
Секако, поради овој студ, пералните за автомобили не работат, па затоа решија да симулираат миење на возило во нивната работилница. Поточно, пред неа, каде што на возилото нанеле течност под притисок. И, за да биде сè уште позабавно, тие ја обоиле во розова боја.
И тие не застанале тука, туку решиле таков Хамер да возат низ градот. Секако, автомобилот предизвика реакции кај минувачите, а тие повторно се забавувале.

loading...

Фото: Принтскрин/YouTube

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Ако сакате да ве следат среќа и здравје, утре јадете го ова овошје: Обичај на Крстовден што мора да го испочитувате!

Оној што е крстен со крст пости на Крстовден“ Крстовден е голем празник што Македонската …