(ВИДЕО) Семејство на кучето му купило рампа за да полесно се качува на каучот – тој ја искористил за нешто друго!

РОНАЛД има само три месеци и сè уште е мало кутре, а како што расте, расте и неговата желба за игра.
Неговото семејство забележало дека станува сè поголем и дека сè потешко е да го кренат на каучот, па купиле рампа што тој би ја користел како тобоган.
Наместо да оди по рампата, Роналд секој пат се лизгал надолу по неа. Тоа е негова нова омилена активност и неговото семејство дефинитивно не жали на тоа.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ronald Basset (@ronaldbasset)

„Тоа нè тера да се смееме секој пат“, признал сопственичката Емили Шинер за „The Dodo“.
Таа на својот Инстаграм профил објавила видео од неговата реакција на рампата, каде ги воодушевила следбениците.
„Тој е премногу симпатичен и снаодлив“, напиша придружникот.
“Тој е како мал кловн. Јас го обожавам”, додаде друг.

Фото: Принтскрин/Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Хороскопски парови кои во креветот имаат експлозија на страст

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации …