(ВИДЕО) Кендал Џенер добила задача на бебето да му смени пелени: Луѓето умираат од смеење!

КЕНДАЛ Џенер е единствената од сестрите од семејството Кардашијан-Џенер која сè уште не ја пробала магијата на мајчинството. Но, благодарение на најновото видео објавено од нејзината мајка Крис Џенер, многумина се шегуваат дека таа сигурно нема ни да се одлучи на воспитување дете наскоро.
За време на последната епизода на шоуто „Keeping Up with Kardashians“, 25-годишната манекенка признала дека фантазирала да има дете кога ги видела нејзините сестри и пријатели како се справуваат со родителството. Така, Клои Кардашијан и нејзината пријателка Малика Хак решиле да и покажат како изгледа тоа. За момент, таа „станала мајка“ и се погрижила за едногодишниот син на Малик, Ејс Флорес.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kris Jenner (@krisjenner)

„Буквално не знам што да правам во моментов“, се шегува Кендал веднаш штом и го дале Ејс.
На ова Клои прашува дали знае како да менува пелена, а Кендал несигурно одговара: „Сум видела како се прави тоа“.
„Треба да бидете сигурни дека ќе го спуштиш неговиот курето надолу затоа што ќе започне ….“, започнала Малика со објаснувањето, но Кендал веднаш ја прекинала прашувајќи: „Што мислиш долу?“.
„Физички треба да му го земеш курето, да го турнеш надолу и да ја ставиш пелената над неа. Бидејќи ако е насочен нагоре, тој ќе цели директно од пелената. И кога ќе се исправи, тоа значи дека тој е подготвен да те измочка”, објаснува мајката.
Кендал во тоа време останала без зборови, а подоцна признала дека тоа е премногу информации за неа. Но, заклучила дека ако тоа е нешто што нејзините сестри можат да го сторат, тогаш и таа успешно ќе ја заврши задачата.
„Јас само треба да го одржувам бебето живо“, се пошегувала таа.
Видеото го споделила Крис Џенер на Инстаграм, а следбениците не криеле дека добро се изнасмеале на сметка на „маката“ во која се нашла Кендал.
Во истата епизода, Кендал била задолжена за чување на децате на нејзините сестри, бидејќи тие се опуштале далеку од своите потомци.

Фото: Принтскрин/Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Топ 10. намирници за хидратација во летните жештини

Првото нешто на што помислувате во топлите летни денови е чаша ладна вода. И не …