(Рецепт) Ви донесуваме чудотворен лек на РУСКИТЕ МОНАСИ за сите болести!

Во манастирот Боровски, со децении, на сите верници им се препорачува еден лек кој е ефикасен за скоро сите болести.
Приказната за лекувањето, која не се заснова на духовно просветлување, туку на природен лек за сите болести потврдени во науката, доаѓа од познатиот руски манастир Боровски. Рецептот за овој народен лек од природата го откриле монасите на руски манастир.
Тие со своите верници споделиле рецепти за кои тврдат дека можат да ги спречат причините за сите болести. Ова вклучува и заздравување од најсериозните болести. Нејзината едноставност, како и широкиот ефект врз разни болести, зачудува. Не е неопходно да се издвојат илјадници евра за него, посети на разни гуруа и свети места низ целиот свет, ниту прегледи во модерно опремени болници.

Улогата на свештенството
Бидејќи Русите се познати како екстремно религиозен, православен народ, така и во Русија има голем број цркви и манастири кои одишат со силна духовност. Боровскиот манастир секојдневно прима голем број верници, на кои духовниците им помагаат со совети и рецепти за здрав живот.Свештенството дава практични совети како да се одржи совршено здравје, а потоа научно да се провери сето тоа. Ова се неколку намирници што секој ги има во куќата, а за кои не сме ни свесни колку навистина се лековити.


Водород пероксид 3%
Рецепт: Три до пет капки од оваа супстанца треба да се мешаат во една чаша вода и да се испијат. Ова е најдобро да се прави наутро.
Три проценти хидроген пероксид е прикриен лек. Го чисти телото, силен антиоксиданс е, ги елиминира атоксичните состојби и со тоа го спречува размножувањето на клетките на ракот. Се препорачува во случај на разни состојби и болести. За надворешна употреба, се користи како облога, за триење или размачкување на проблематична кожа. Без оглед за што станува збор: меланом, псоријаза, габи, брадавици, рани, непца, црни точки, брчки. За внатрешна употреба, најдобро е прво да побарате мислење од вашиот лекар.


Зелен чај
Чаша чај им дава инфузија на артериите против згрутчување на тромбоцитите. Хемиските супстанции во зелениот чај можат да спречат натрупување и лепење на тромбоцити, исто така можат да спречат акумулација на ЛДЛ холестерол на артериските sидови.
Жenените на кои им бил дијагностициран рак на дојка во рана фаза и кои испивале најмалку 5 шолји зелен чај на ден пред да бидат дијагностицирани, имале помала веројатност болеста да се повтори по третманот.
Зелениот чај содржи танини, наречени катехини, кои спречуваат тромбоцитите да се лепат заедно како аспирин. Покрај заштитата на артериите, зелениот чај помага во спречување на срцеви заболувања. Поради содржината на флуор, тој обезбедува антибактериско дејство, па ни помага да се одбраниме од кариес на забите. Благодарение на катехините, зелениот чај го забрзува метаболизмот и го ослободува телото од маснотии.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Во Бугарија рекорден број заразени и починати од корона

БУГАРИЈА, која има најнизок процент на вакцинирана популација во ЕУ, објави рекорден дневен број на …