(ВИДЕО) Бебето се труди да остане будно – снимката разнежнила милиони луѓе!

Бебето од ова видео ќе се обиде многу напорно да остане буден. Снимката што мајката ја споделила на Јутуб досега заработила скоро 7. милиони прегледи.
Кога Лиса Џонс во 2006. година, се приклучила на Јутјуб планот бил нејзиниот канал да биде поврзан со семејни видеа и нејзините новости. Но, социјалните медиуми имале друг план.
За среќа тоа не и пречело, затоа што самата напишала дека „беше одлично да се споделуваат скапоцени моменти со целиот свет и да се добиваат толку прекрасни коментари“.
И двете нејзини деца имаат глупави снимки кои станале многу популарни. Синот Рион во една од снимките се бори со вечерата.
Но, вториот син Лео, собрал најмногу прегледи, со својот обид да се бори со сонот. Децата како да не знаат дека спиењето е скоро најдобрата работа на светот.
Снимката го покажува малечкиот Лео како со полузатворени очиња се смее.Тој се обидува со сила да ја насмее својата мајка, но капаците се тешки. Малку ќе дремне, малку се смее и така 6. пати.
Коментарите се преполни со мајки кои, кај своите деца, борбата со сонот ја виделе неброено пати но никогаш толку „успешно“ и истрајно.

Фото: Принтскрин/

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(Рецепт) Милка тарт: Чоколадно задоволство готово во момент!

Комбинација на лешници и чоколадо која одзема здив… Состојки: 200 г мелени бисквити 100 г …