(ВИДЕО) Пратеник спасил бебе во авион: Престанало да дише, па го направил ОВА!

Драмата во воздухот ги преплашила сите патници
Пратеникот од Турската партија Реџеп Шекер, во петокот, спасил бебе во авион, откако имало опасни проблеми со дишењето.
На летот од Киргистан кон Турција, членот на турскиот парламент реагирал инстинктивно, бидејќи по професија е и лекар.

„Бебето ја смени бојата, не дишеше, срцето веќе беше запрено“, рекол Шекер, кој потоа му го поместил јазикот на бебето затоа што и блокирал душникот.
Бебето, откако слетало во Анкара, било веднаш пренесено во болница, а потоа Шекер добил информација дека сè завршило на најдобар начин.

Фото: Илустрација

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Славната тенисерка родила девојче и открила кое популарно име и го дала

Каролина Возниацки стана мајка. Поранешната данска тенисерка со нејзиниот сопруг и поранешна НБА sвезда Дејвид …