(ВИДЕО) ЗЕМЈАТА ГО ПРОГОЛТАЛА – ОВА ЌЕ ГИ ИЗБЕЗУМИ ДУРИ И НАЈХРАБРИТЕ: На влегувањето во оваа пештера се решваат не само најхрабрите туку и највитките!

Но, колку и да е тешко да се гледа, едноставно не можете да престанете…
Пештерата Deep Cave во округот Едвардс, Тексас има повеќе влезови, но авантуристи обично го избираат оној од кој дури и најстабилните ќе ги фатат вознемиреност. А оние кои страдаат од клаустрофобија, и самиот поглед може да доведе до напад на паника. Но, колку и да е тешко да се гледа, едноставно не можете да престанете.


Но, освен фактот дека најхрабрите практично ги проголтува земјата, постои и поголема опасност – оние кои не се витки можат да заглават, што е особено незгодно ако влезат со главата.


Фото: Принтскрин/Youtube

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО+ФОТО) Хоророт што го преживеала оваа жена не би му го посакале ниту на најлошиот непријател: Била силувана осум часа, а потоа полиена со киселина!

Кејти Пајпер била мис и модел на врвот на нејзината кариера кога нејзиното момче најмило …