(ФОТО) Направете лесна вечера: Оброк салата со туна!

Нека вечерниот оброк ви биде лесен – пробајте вкусна салата со туна…
Состојки:
1 конзерва туна
1 главица црвен кромид
1 јајце
2 лажици мајонез
магдонос
црн пипер, со, лимон по вкус
Инструкции за подготовка:


1. Сварете го јајцето, излушете и исечете го на коцки. Исечете ја главата на кромидот на мали коцки. Истурете туна во сад, додадете јајце, кромид, мајонез, сецкан магдонос, бибер и сол. Измешајте ги сите состојки. Пријатно.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) 5. ГОДИНИ БИЛА КАЛУЃЕРКА, А ПОТОА ДОНЕЛА ЖИВОТНА ОДЛУКА: Денес е мажена жена и мајка на шест деца!

Поранешна калуѓерка раскажала дека била калуѓерка во манастир пет години и одлучила да го промени …