ИЗВОР НА ЗДРАВЈЕ: Еве што се’ можете со кората од овошјето и зеленчукот

Некои зеленчуци може да се јадат со кора, важно е само добро да го измиете. На тој начин, ќе задржите повеќе хранливи материи од тој зеленчук.
Повеќето луѓе редовно го лупат овошјето и зеленчукот и ја фрлаат кората во ѓубре. На тој начин, тие прават голема грешка, бидејќи тие делови ги содржат најхранливите материи. Ќе се изненадите кога ќе видите што всушност отфрлувате.
Можете целосно да ги искористите овие зеленчуци и овошја:

Брокула


Секое парче од овој зеленчук може да се користи. Брокулата е богата со бета каротен и антиоксиданси, како и фолати и е многу вкусна.

Лисја од морков


Обично користете морков и ги фрлате лисјата. Сепак, не треба да го правите тоа, бидејќи содржи многу пати повеќе витамин А од портокаловиот дел. Можете да го користите за салата.

Лубеница


Кората од лубеница може да биде многу корисна. Едноставно исечкајте ја, ставете во блендер, додадете сок од лимон и портокал и ќе добиете освежителен пијалок. Можеби не сте знаеле, но кората од лубеница е богата со витамин Ц и витамин Б.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Три совети како БИЛКИТЕ да го преживеат вашиот ОДМОР: Бидете без грижа!

Растенијата и одењето на годишен одмор секогаш нè остава во сомнеж што да правиме за …