(ВИДЕО) Мечка бркала маж по центарот на градот

Вознемирената мечка е снимена како трча по еден човек по улиците на ладен сибирски град.
Невообичаената ситуација се случила во местото наречено Нижневартовск (Западен Сибир).

Имено, локалното население се збунило кога видело мечка како брка човек во центарот на градот со околу 280.000 жители и без никаква шума наоколу.
Се испоставило дека станува збор за женка која е домашно милениче, а сопственикот ја чувал во блискиот хотел, од каде избегала.

loading...

Полицијата истражува дали е воопшто легално да се чува и секако како успеала да избега.


На едно од видеата снимени од минувачите се гледа како мечката има „блиска средба“ со автобусот, но според локалните медиуми, таа не е повредена.

Фото: Принтскрин/Twitter

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Каква ќе биде зимата? Лисјата што паѓаат кажуваат дали доаѓаат ЛЕДЕНИ ДЕНОВИ

Постојат различни народни верувања, а некои од нив се однесуваат и на зимските денови Метеоролозите …