(ФОТО) Никој не го очекувал ова од него: Џон Траволта споделил емотивна фотографија на синот Бен која ги расплакала следбениците!

Осум месеци по смртта на неговата сопруга, Џон Траволта објавил слика на неговиот насмеан син Бен.
Џон Траволта (67) конечно има добри вести! Сопругата на актерот Кели Престон почина пред осум месеци, и оттогаш тој се повлече во куќата со своите деца.Џон и Кели имаа еден од најсилните и најдобрите бракови во Холивуд.
Холивудскиот актер со своите следбеници на Инстаграм споделил слика на неговиот син Бен (10) и неговата нова другарка. Бен ја посвои мачката Кристал, бела крзнена убавица.
„Ова е новиот другар на Бен, Кристал“, објавил Траволта. На сликата, Бен има искрена, широка насмевка и тешко е да се ослободи од впечатокот колку детето изгледа како таткото Џон. Рацете на Џон се обвиткани околу Бен и долго влакнестата бела мачка.

 


View this post on Instagram

 

A post shared by John Travolta (@johntravolta)


Џон ретко објавува слики од деца на социјалните мрежи и ова е, навистина, ретка можност за актерот да објави приватна слика.
Следбениците навистина ја сакаат фотографијата и опсипале со коментари од типот: “Кристал е убавица, Бен. Изгледа многу те сака”, “Таа е толку полничка и слатка, честитки Бен”, „Неодолива!” и „Одличен избор“…
Бен го прослави својот 10-ти роденден на 24. ноември, првпат без неговата мајка, но во друштво на татко му и сестра му Ела (20), која му честиташе со зборовите: „И покрај тоа што си помлад од мене, секој ден ме учиш нешто!“


 

View this post on Instagram

 

A post shared by John Travolta (@johntravolta)

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Што ја одредува СУДБИНАТА на човекот? Десет цитати од познат психолог кои можат да дадат одговор

Познат психолог открива што е тоа што, според него, ја одредува судбината на речиси секој …