Дневен хороскоп за вторник, 16.03.2021: Бикот треба да планира романтична забава, Ракот е неопходно да ги реши своите емотивни дилеми, Стрелецот иако се труди не може да го измами партнерот/ката…

Овен
Љубов:
Вие ги насочувате своите желби кон погрешна личност. Непотребно ја критикувате личноста до која не стигнува вашиот глас.
Работа:
Нема потреба да привлекувате внимание кон себе, ако претходно не сте дале нечија помош или поддршка.
Здравје:
Премногу обврски лошо влијаат на вашата ментална рамнотежа.

Бик
Љубов:
Се грижите да го освоите вашиот партнер, планирајте романтична забава во согласност со вообичаеното расположение и афинитети.
Работа:
Одбивате да прифатите нечија услуга, што ве обврзува да имате партнер под одредени услови.
Здравје:
Ќе ви годат неколку часови здрав сон, обрнете внимание на вашите соништа.

Близнаци
Љубов:
Нема причина за лажна скромност во друштво на некој близок. Покажете дека знаете како да блеснете со полн сјај и екстаза во вистинскиот момент.
Работа:
Вие сте во одлична позиција да влијаете на деловен договор или двојно да ги зголемите своите резултати. Треба да преземете иницијатива.
Здравје:
Овозможете си некоја омилена забава во вашето избрано друштво, акумулирајте позитивна енергија.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Пожарникари завиткуваат древни црвени дрва во огноотпорни ќебиња – ги штитат од пожари!

Тимовите за спасување во четвртокот завиткале огромни црвени дрвја, највисоките дрвја во светот, со огноотпорни …