(ВИДЕО) Неодлучниот крадец наишол на борбена девојка па следел хаос!

Не проценил добро на кога наишол
Необична сцена на грабнување мобилен телефон е снимена со камера за надзор во бразилскиот град Баија.
На видеото се гледа како доставувач луто се приближува до девојка која во рацете имале мобилен телефон и го барал од неа.

Борбената девојка не сакала да слушне за тоа и започнала сериозна кавга. Во еден момент, девојката дури успева и да го удри доставувачот, кој очигледно е крадец во слободното време.
На крајот им приоѓа група мажи кои тргнуваат по доставувачот, па дури и го удираат со летва.
Крадецот во костумот на доставувачот некако успева да побегне од местото на настанот, додека мажите и приоѓаат на девојчето за да видат како е.

Фото: Принтскрин/LiveLeak

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) Видео од кражба кое никого не остава рамнодушен: ВАКА разбојникот се однесувал кон уплашената баба!

Видео за кражба во Бразил, кое никого не остава рамнодушен… Видеото, со скоро три милиони …