(ВИДЕО+ФОТО) Од бакнеж кој го воодушевил светот до развод од 350. милиони евра

Касиљас има згради, вили, куќи и паркинзи на најатрактивните локации во државата
Касиљас веќе 20. години ја има компанијата „Икерка“, која поседува недвижен имот на супер атрактивни локации низ Шпанија: градежни парцели и паркиралишта, луксузна зграда, семејна куќа и повеќе недвижнини.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Iker Casillas (@ikercasillas)

Пред шест години, тој основал друга компанија, Casillas World, која ги покрива неговите спонзорства и права на имиџ и која објавила приход од 2,2 милиони евра минатата година. Исто така, располага со голем број атрактивни недвижнини на престижни локации.
Карбонеро нема имот како наското бившиот, но некако ќе крпи крајсо крај

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Iker Casillas (@ikercasillas)

Сара Карбонеро ниту одблизу нема богатство како нејзиниот наскоро бивш, но и таа не е без приход. Пред две години нејзиното богатство се проценувало на 1,1 милиони евра.
Нејзина најуспешна компанија е „Recuerdos de Sudafrica“ или „Спомени од Јужна Африка“. Нема потреба да објаснуваме зошто ја нарекла така. Сега, покрај сеќавањата на Јужна Африка, неа ќе и останат и три недвижнини во нејзиниот роден град и компанија што се бави со производство на облека и накит. Таа ја основала во 2015 година со нејзината пријателка Изабел Хименес и со неа има обрт од околу половина милион евра секоја година.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Iker Casillas (@ikercasillas)

Фото: Скриншот/Youtube

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Фотографијата на Роналдо и Мбапе од тунелот после натпреварот е хит на интернет

ФРАНЦИЈА и Португалија одиграа 2:2 во последното коло од групната фаза на Европското првенство. На …