Дневен хороскоп за понеделник, 15.03.2021: Бикот треба да го користи претчувството пред да започне „емотивна искра“, Лавот нема да може да игнорира нечие незадоволство, Стрелецот во отворен дијалог но има начин да се помират желбите и можностите…

Овен
Љубов:
Вашите љубовни желби можете да ги остварите во заобиколен пат. Уживајте во убави работи со блиска личност.
Работа:
Некој ги загрозува вашите деловни интереси, но нема причина за поголема загриженост. Почекајте подобар момент кога ќе ги реализирате своите намери.
Здравје:
Вечерта ќе ви годи излегување или прошетка, опуштете се.

Бик
Љубов:
Бидете подискретни на состаноците и добро проценете ги вашите опции, пред да започнете „емотивна искра“. Потпрете се на претчувството.
Работа:
Чувствувате мала стагнација или потреба психички да се ослободите од насобраните обврски што ве заморуваат.
Здравје:
Обрнете внимание на поправилна исхрана.

Близнаци
Љубов:
Покажете повеќе трпеливост во нечие друштво. Партнерот ја тестира вашата емоционална наклонетост и волја на различни начини.
Работа:
Соработниците не го исполнуваат својот дел од обврските, што автоматски се одразува на меѓусебниот успех и вашата мотивација.
Здравје:
Уживајте во содржините што ве релаксираат и ве опуштаат.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Пожарникари завиткуваат древни црвени дрва во огноотпорни ќебиња – ги штитат од пожари!

Тимовите за спасување во четвртокот завиткале огромни црвени дрвја, највисоките дрвја во светот, со огноотпорни …