Дневен хороскоп за недела, 14.03.2021: Лавот мора да делува за взаемна среќа, Скорпијата претерува со изливи на емоции, Јарецот се залажува за решавањето на горливите проблеми…

Овен
Љубов:
Изгледате задоволни и расположени да излезете или за нова средба. Саканата личност прави се што е потребно за да ги исполни сите ваши очекувања.
Работа:
Важно е да се постигнат позитивни резултати, но не по цена на прекинување на деловната соработка. Прифатете нечиј корисен совет.
Здравје:
Ќе ви годат неколку часови здрав сон, обрнете внимание на вашите соништа.

Бик
Љубов:
Почнува да ве вознемирува нечие присуство или провокативно однесување. Сакате да управувате со целосна ситуација во емотивната врска.
Работа:
Понекогаш е тешко да се препознаат победнички тим и поразената страна. Вие сте збунети од одговорите што ги добивате од соработниците, бидејќи секој има своја верзија на приказната.
Здравје:
Избегнувајте стресни и напорни ситуации.

Близнаци
Љубов:
Треба подобро да ги разберете работите за кои вашиот партнер молчи. Некои одговори не се лесни или едноставни.
Работа:
Ако се грижите за стекнување нечија доверба, мора да постапувате смирено и во согласност со утврдените правила за деловна соработка.
Здравје:
Користете ја интуицијата, нема причина за несигурност и напнатост.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Пожарникари завиткуваат древни црвени дрва во огноотпорни ќебиња – ги штитат од пожари!

Тимовите за спасување во четвртокот завиткале огромни црвени дрвја, највисоките дрвја во светот, со огноотпорни …