(ФОТО) ПАРИ ИЛИ ЗДРАВЈЕ: Колку вреди богатството кога на крај сите завршуваме на исто место!

Трката по богатство е дел од нашето секојдневие…Да се има повеќе, да се биде побогат…
Ако некој ве праша дали бирате пари или здравје што би избрале…
Некој пари, други здравје, се’ зависи од потребите и афинитетите. Но, ниту едни пари на светот не купуваат ЖИВОТ!
Смртта и заминувањето од овој свет не чека сите. Никој не е бесмртен – барем не во наше време, особено во периодот на пандемијата кога луѓе секојдневно го губат својот живот па некои не успеваат да се спасат ниту благодарение на своето богатство.
Во, ред, парите се битни за живот, за мир, спокојство, за „не дај Боже“, но колку тие – ПАРИТЕ – можат да ни донесат или купат среќа?
Умните и искусните ќе кажат како во народната „Среќа со пари не се купува“, иако во денешната трка по пари ретко кој тоа го признава.
На Фејсбук се прошири пост за богатството на кувајтскито милијардер Насер Ал-Карафи, кој почина.
Сето богатство во пари, злато или драгоцени камења не му купија подолг животен век…
Фокусот од овој пост е на последната фотографија.
Погледнете:

Фото: Принтскрин/Facebook

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) ЌЕ ВИ ГО РАЗУБАВИ ДЕНОТ – Непобедливото дуо направило УРНЕБЕС! Еве како татковците се грижат за своите ќерки и им прават фризури

Уживањето на татковците и ќерките е секогаш забавно со различни авантури … Има ли нешто …