ОВИЕ 3. ЗНАЦИ ВО АПРИЛ ГИ ОЧЕКУВА ГОЛЕМА СРЕЌА ВО ЉУБОВТА: Ги очекува радост, изобилство и романтична енергија!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак…
Квадратот на Уран и Сатурн носи голема трансформација овој април. Во првата недела, Марс се спојува со Сатурн и нè мотивира да бидеме решителни и вредно да им се посветиме на нашите активности. Во април, ќе има хармонија на емоционално ниво. Ќе бидете искрени со себе и другите, ги исправаме старите грешки и покажуваме емпатија.
Во однос на љубовта, Сонцето и Венера, кои се поврзани во поголемиот дел од овој месец, ќе играат голема улога. Младата Месечина во Овен не поканува да ја создадеме иднината што ја сакаме. Време е за промени, нови љубови и можност да свртите нова страница во вашиот живот.

Овен
Првите две недели од месецот ќе бидат златни за слободниот Овен. Сонцето и Венера ќе се преселат во вашата прва куќа во поголемиот дел од месецот и ќе ви донесат голема среќа. Овие две планети ви даваат неодолив шарм што ве привлекува, како и расцутувањето на нова врска. Ве чека добро познанство, а до 26. април, Венера ќе биде во соработка со Меркур, што носи поволна енергија на полето на комуникација.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Пожарникари завиткуваат древни црвени дрва во огноотпорни ќебиња – ги штитат од пожари!

Тимовите за спасување во четвртокот завиткале огромни црвени дрвја, највисоките дрвја во светот, со огноотпорни …