Дневен хороскоп за сабота, 13.03.2021: Бикот мора да ја потисне суетата и да ги покаже чувствата, Лавот во страв од нечија реакција, Стрелецот „да се приземји“ и да не ги преценува личните способности…

Овен
Љубов:
Покажете дека имате доволно доверба во нечии намери. На сите им треба емоционална поддршка и разбирање.
Работа:
Понекогаш различните обврски се голем товар, но не можете да имате убедлив изговор или оправдување.
Здравје:
Обрнете внимание на правилната исхрана.

Бик
Љубов:
Ви недостасува емоционална поддршка, потиснете ја суетата и покажете ги своите искрени чувства пред блиска личност. Опуштете се.
Работа:
Понекогаш не е лесно да се постигнат позитивни резултати, но сето тоа се сведува на добро планирање и прецизни потези.
Здравје:
Важно е правилно да се заштитите од негативни влијанија.

Близнаци
Љубов:
Латентната несигурност што ја чувствувате произлегува од емоционална слабост или неможност решително да се спротивставите на една блиска личност.
Работа:
Треба реално да ја процените состојбата на деловната сцена. Она што звучи убаво, понекогаш е далеку од реалноста.
Здравје:
Избегнувајте ситуации во кои чувствувате психолошки притисок.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Пожарникари завиткуваат древни црвени дрва во огноотпорни ќебиња – ги штитат од пожари!

Тимовите за спасување во четвртокот завиткале огромни црвени дрвја, највисоките дрвја во светот, со огноотпорни …