(ВИДЕО) За 15 минути: Обланда со плазма и бело чоколадо!

Оваа обланда ќе ја направите за 15 минути и ќе бидете воодушевени од вкусот.
Состојки:
1 мало пакување обланди
125 гр путер (или маргарин)
100 гр шеќер
50 гр бело чоколадо за готвење
200 мл павлака 20% мм
1 ванилин шеќер по желба
150гр мелени бисквити од плазма
За глазурата:
50 гр бело чоколадо за готвење
3 лажици слатка павлака
2 лажици сецкано темно чоколадо за украс
Подготовка: на умерена температура се топат путерот или маргаринот, шеќерот и белото чоколадо. Тргнете ги од оган и додадете павлака и ванилин шеќер. Мешајте додека состојките не се соединат. Постепено додавајте ја плазмата. Потоа поделете го полнењето на 4. еднакви делови и наполнете ги обландите. На секоја кора ставете по еден дел од филот. Ставете го петтиот лист обланда со рамната страна нагоре, ако сакате глазура од чоколадо, а ако не сакате, ставете го како претходните 4 листови. Ставете хартија за печење и над обландата ставете нешто тешко. Така нека стои 2 часа.
За глазурата стопете го белото чоколадо и слатката павлака. Премачкајте ја обландата. Украсете со сецкано темно чоколадо додека глазурата сеуште не се зацврстила.


Фото: Принтскрин/youtube/kuvajmo lako

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Британските лекари советуваат: Доколку имате проблеми со кардиоваскуларниот систем, внимавајте на внесувањето на суво овошје

Треба да внимавате ако имате проблеми со срцето Кардиоваскуларните болести го заземаат неславното прво место …