Овие особини овие 4. хороскопски знаци ги кријат „како змијата нозете“: Озборуваат, лажат и себични се!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак…
Еден знак со задоволство дава лажна поддршка, друг сè граба за себе, третиот се премислува три пати, а четвртиот се храни од стравот на некој друг.
Никој не е совршен, но некои хороскопски знаци имаат лоши карактеристики кои тешко можат да се сокријат. Ова се најлошите карактеристики на четирите хороскопски знаци кои се обидуваат да ги сокријат.

Близнаци
Бидејќи со нив владее Меркур, планетата на комуникацијата, можеме да кажеме дека тие се најголемите озборувачи на хороскопи. Тие се непостојани и лесно се премислуваат. Луѓето не можат да се потпрат на нив. Тие велат едно, прават друго а мислат трето. Тие се премислуваат како што дува ветерот. Тие умеат да работат зад грб, и шампиони се да гледаат само на нивните лични интереси.

Риби
Иако за нив велиме дека тие се најголемите души на хороскопот и дека се емпатични, Рибите имаат особини на лигавост. Тие лесно се прилагодуваат на секоја ситуација, но само ако имаат корист од тоа. Тие знаат како да дадат лажна поддршка и да покажат лажна емпатија. Тие се едноставно лигави, како чувството кога држите риба во раката, а таа постојано се грчи. На прв поглед, тие знаат да бидат пријатни и тивки луѓе, но како одминува времето, околината ја гледа нивната каприциозност.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Пожарникари завиткуваат древни црвени дрва во огноотпорни ќебиња – ги штитат од пожари!

Тимовите за спасување во четвртокот завиткале огромни црвени дрвја, највисоките дрвја во светот, со огноотпорни …