Дневен хороскоп за петок, 12.03.2021: Близнаците повторно нестабилни, Лавот е пожелно да биде поправеден во односите, Стрелецот ќе се соочи со нови емотивни дилеми…

Овен
Љубов:
Вашите зборови не звучат искрено пред саканата личност. Претерувате со нов излив на емоции или во театралното однесување.
Работа:
Наместо дарежливо да им нудите помош на другите, обрнете внимание на вашите проблеми и побарајте нечија поддршка.
Здравје:
Обрнете внимание на правилната исхрана, избегнувајте некои лоши навики.

Бик
Љубов:
Очекувате новите настани и нечија намера да ве задоволи. Партнерот е во состојба да ви пренесе добро расположение и инспирација.
Работа:
Имате позитивно влијание врз околината, идејата што ја промовирате ја потврдува вашата професионална свест за заедничките интереси.
Здравје:
Важно е да се акумулира позитивна енергија.

Близнаци
Љубов:
Не му ветувајте на вашиот партнер работи што не можете да ги исполните. Добрите намери не гарантираат дека можете да ја израдувате личноста за која се грижите.
Работа:
Дозволете им на другите да истражуваат или тестираат нови деловни можности. Треба да следите проверена шема во соработката.
Здравје:
Потрудете се да ја подобрите концентрацијата.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Пожарникари завиткуваат древни црвени дрва во огноотпорни ќебиња – ги штитат од пожари!

Тимовите за спасување во четвртокот завиткале огромни црвени дрвја, највисоките дрвја во светот, со огноотпорни …