(ФОТО) Селма Хаек прв пат објавила слика од ќерката Валентина(13): Дали ќе ја засени убавината на мајка си?

Селма Хајек сподели две интересни фотографии со својата ќерка Валентина од пустината.
Додека заоѓа сонцето, мајката и ќерката возат квадранери, а Валентина (13) се заканува дека ќе ја засени убавината на нејзината мајка.
Селма Хајек (54) има ќерка единица со која поминува многу време во природа, а вчера возеле квадранери преку пустината. Возењето го завршиле кога сонцето започна да заоѓа и тоа беше одлична можност да направат заеднички фотографии.
„Валентина позира како вистинска тинејџерка“
На првата слика, Селма позира, а нејзината ќерка, како вистинска тинејџерка, седи со наведната глава. Таа има кацига на главата. Од друга е Селма сама со заоѓањето на сонцето во позадина. Селма ги потпиша фотографиите како „пустинска љубов“: љубов во пустина 🧡 # мајка ќерка # зајдисонце
Следбениците веднаш започнале да испраќаат комплименти, а еден од коментарите беше дека „Селма го засенува сонцето“, додека другите коментираат дека мајката и ќерката се „пустински рози“.

 


View this post on Instagram

 

A post shared by Salma Hayek Pinault (@salmahayek)


Актерката со години успеваше да ги држи својата ќерка Валентина и сопругата на Франсоа Анри Пино (58) што подалеку од камерите, а ова е една од ретките фотографии на нејзината ќерка.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Salma Hayek Pinault (@salmahayek)

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Пет знаци дека сте во врска со вистинската личност

Го запознавте партнерот од соништата и веќе некое време сте заедно. Сакате да верувате дека …