Ова се најнаивните знаци на Зодијакот – Секој може „да ги изманипулира“

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак…

Кога сте лековерни, луѓето ве земаат здраво за готово, ве користат и манипулираат со вас, што ве прави крајно ранливи. Лековерните луѓе имаат големо срце и затоа е лесно да се игра со нив, а ако се верува во хороскопот, четири хороскопски знаци се многу полесно да се „превеслаат“ од другите, пишува Pinkvilla.

Рак
Раковите се премногу чувствителни суштества. Тие сочувствуваат со секој што го среќаваат и очекуваат ист вид поддршка и емпатија од нив. Тие веруваат дека секој го носи својот крст и дека на секого може и треба да му се верува.

Стрелец
Стрелците претпоставуваат дека сите луѓе имаат добро срце. Тие го гледаат светот преку розови очила и нема да размислат двапати дали некое лице ја заслужува нивната доверба или не.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Пожарникари завиткуваат древни црвени дрва во огноотпорни ќебиња – ги штитат од пожари!

Тимовите за спасување во четвртокот завиткале огромни црвени дрвја, највисоките дрвја во светот, со огноотпорни …