(ВИДЕО) Прекрасна идеја за миризливо и свежо купатило: Земете омекнувач за алишта и истурете во ОВОЈ ПРЕДМЕТ!

Дали сте слушнале за оваа идеја?
Чистењето на тоалетот е една од најпознатите досадни работи. Еден фанатик за чистење открил едноставен трик за да постигне одличен мирис во бањата.
Корисничка на ТикТок споделила умна идеја за чистење за да направи вашиот тоалет да мириса на свежо испрани ткаенини.

@ameliamandevilletoilet hack ##cleaning ##lifehack ##fyp♬ original sound – Amelia Mandeville


Корисничката на ТикТок, Амелија Мандевиле го сподели својот трик на таа мрежа, кој оттогаш стана вирален. На видеото, Амелија полни чаша со омекнувач, можете да набавите која било марка и истурете ја течноста во тоалетното казанче. Потоа таа вели да ја оставиме течноста во тоалетното казанче најмалку пет минути за да се меша со остатокот од водата. Враќајќи се во тоалетот неколку минути подоцна, таа зборува за тоа колку убаво мириса.
Од следбениците добила многу коментари: „Ова е одлична идеја“, „Ова е неверојатно, никогаш не би помислила на тоа“, „Неверојатна идеја“ – гласат коментарите.


Фото: Принтскрин/ТикТок

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Привлечноста помеѓу овие знаци е нереална: Тие остануваат заедно додека смртта не ги раздели

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации …