Молба за донација за малечкиот Марко: Потребни средства за операција на тумор на мозокот!

Уште едно семејство има потреба за помош од хуманите граѓани на Македонија…
Малечкиот Марко има тумор на мозокот и потребни се средства за да оди на операција…

„Почитувани пријатели, граѓани – потребна е Ваша помош за да сеобезбедат средства за лекување – операција на моето 6. годишно дете – Марко, кое има тумор на мозокот.
Операцијата, по одлука на семејството, ќе се изведе во клиничката болница „Аџибадем“, Истанбул, Турција, кај професор Мемет Озен, педијатриски неврохирург, а цената е 56.570 евра.
Ние како семејство не сме во можност да го обезбедиме износот па поради тоа е потребно средства да се обезбедат од донации и со Ваша помош, за да што побрзо заминеме на лекување.
ТЕЛЕКОМ 143 117
А1 143 555
Хуманитарна сметка – 300001000026677
Комерцијална банка АД Скопје
Девизна сметка – МК07300307050978133 SWIFT: KKOBSMKR2X

Komercijalna banka AD Skopje

Emilija Bogeska Shpetkova

cel – doznaka – donacii za Marko Shpetkov“, напишаа родителите во апелот за помош на нивниот син.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.


Видете следно

(ВИДЕО) Светскиот ден на хемофилијата со регионална кампања одбележан од Рош Македонија

Пандемијата со COVID-19 донесе голем број предизвици во изминатиот период со посебно влијание врз лицата …