Дневен хороскоп за вторник, 09.03.2021:Ракот мора да размисли за извинување, Скорпијата во екстаза, Рибите и покрај „идеалните односи“ чувствуваат нов проблем…

Овен
Љубов:
Во средбата со саканата личност, покажете искрени намери, разбудете некои „заспани“ желби и емоции.
Работа:
Поттикнете ја љубопитноста во себе, но не надминувајте ги „sидовите на вистината“. Ве очекува едукативно искуство во деловната соработка.
Здравје:
Одржувајте добро расположение и позитивна ориентација.

Бик
Љубов:
Вашиот партнер прави работи од кои треба да се чувствувате ласкави или задоволни. Одговорете на сличен начин.
Работа:
Сè е добро се додека еден од вас не побара специјална услуга или одреден влог. Не сакате да ве третираат како подреден.
Здравје:
Избегнувајте лоши навики, ќе уживате во вашиот престој во природа.

Близнаци
Љубов:
Ако сакате сè да работи беспрекорно, мора да имате добра волја и одредени манири во средбата со драга личност.
Работа:
Одржувајте оптимистичко расположение, важно е да го следите деловниот тренд што ви овозможува поширока афирмација меѓу соработниците.
Здравје:
Зрачите со позитивна енергија и имате стимулативен ефект врз околината.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Дневен хороскоп за понеделник, 17.05.2021: Успехот понекогаш се чини недостижен, но околностите секогаш се менуваат. Важно е да научите добра лекција и да останете упорни во своите намери…

Овен Љубов: Позицијата на Месечината влијае на вашата чувствителност. Потешко е од вообичаеното да се …