КОРИСНО – Најдобра комбинација на билки за секоја крвна група

Добра комбинација е копривата со нане што е многу добра за оваа група
Чајот е исклучително здрав пијалок, но дали знаевте дека влијанието на таа течност врз вас зависи и од крвната група? Значи, следете ги најдобрите комбинации на билки за секоја крвна група.

Ослободете го стресот
Крвна група А – Овие луѓе се карактеризираат со емоционалност и аналитичност и се прилично склони кон стрес. За луѓето со оваа крвна група е тајванскиот зелен чај, честопати нарекуван барут, чист чај од цвет од јасмин или со комбинација на зелениот чај Јинг Хао. Исто така, се советуваат невен и мајчина душица кои имаат големо влијание врз оваа крвна група.


Крвна група Б – Луѓето со оваа група имаат побавен метаболизам, склони се кон автоимуни болести, дебелина, летаргија и вознемиреност. Затоа им треба зелен чај, или органски робиос, познат африкански мешункаст зеленчук. Добри се и црвени чаеви без адитиви кои ја освежуваат и ја подобруваат циркулацијата.

Крвна група АБ – Овие луѓе не се особено интуитивни и склони кон стрес, но имаат намалено либидо. Тие се советуваат да се концентрираат на одредени видови зелен чај, чај од божур, сандалово дрво и консумирање на жолти чаеви. Особено се препорачува мешавина од зелен чај и нане. Добра комбинација е и копривата со нане.


Кои се последиците
Крвна група 0 – Луѓето кои имаат нула крвна група треба да избегнуваат млеко и глутен. Овие луѓе се справуваат со стресот, но ова често резултира со болка во стомакот или проблем со вода. На овие луѓе им се препорачува чај на база на ѓумбир. Одлична комбинација е мешавина од ѓумбир и чист јапонски чај Санчо.

Фото: Илустрација


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

ДОКАЖАНО СО СТУДИИ – Најголемиот непријател на врските и браковите со кој се соочуваат многу луѓе

Меѓу првите 5. причини за раскинување, психолозите вклучиле и недостаток на време за уживање во …