5. ПРИЧИНИ ЗОШТО ТРЕБА СЕБЕ ДА СЕ СТАВИТЕ НА ПРВО МЕСТО: Не е себично, туку ЗДРАВО!

Ова е најдоброто нешто што можете да го направите за себе
Секоја жена, без разлика дали е мајка, пријател, сопруга или ќерка, треба да одвои дел од денот само за себе. Во еден агол каде што целосно ќе се посвети на себе, на своите мисли, желби и обновување на енергијата.
На тој начин, тоа ќе ја врати силата, ќе го намали стресот и ќе го подобри расположението. Покрај тоа, таа ќе биде подобра личност, и за себе и за другите.

Вашето здравје зависи од тоа
Стресот и недостатокот на сон го ослабуваат нашето тело, па затоа стануваме поподложни на разни здравствени проблеми. Многу луѓе знаат дека се толку оптоварени со секојдневни обврски што не успеваат да одвојат ниту половина час за одмор, а уште помалку за хоби или некаква релаксација. И токму тоа остава последици врз физичкото и менталното здравје.

Бизнисот може да почека
Имајте на ум дека работата никогаш не треба да биде приоритет или точка околу која се врти вашиот живот. Работните обврски треба да почекаат кога станува збор за важни работи.
Не ја одложувајте посетата на лекар поради работа и да се убедувате дека ништо нема да се случи ако почекате некое време со одреден преглед што планирате долго време да го направите.
Можеби ви се чини дека некоја задача што ја извршувате го бара вашиот максимум, затоа одвојте време да ја завршите, но тоа не е во ред.
Работата е работа, а слободното време го користите за да одморите од работните обврски.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.


Видете следно

ПОДОБРЕТЕ ја вашата врска со едноставна ВЕЖБА од само 30. секунди!

Сите сигурно сте ја минувале фазата на идеализација на партнерот и ова е нормална појава, …