Нова студија: Честото јадење месо е поврзано со низа болести не само со карцином

Една нова студија покажала дека оние кои редовно консумираат месо имаат поголем ризик да заболат од низа болести. Студијата, објавена во BMC Medicine, оди подалеку од претходните студии кои ја поврзаа конзумацијата на црвено и непреработено месо со болести како што е рак на дебелото црево.
Студијата базирана на популација ја испитала врската помеѓу потрошувачката на месо и 25 вообичаени, неканцерогени болести како што се дијабетес, срцеви заболувања, нарушувања на зглобовите и пневмонија.
Истражувачите од Универзитетот во Оксфорд следеле скоро 475.000 возрасни лица во Велика Британија кои биле примени во болници поради 25. вообичаени болести. Учесниците завршиле најмалку три истражувања за конзумација на месо во текот на осум години.

Учесниците се сметале за редовни месојади ако јадат месо три пати неделно или повеќе.
Оние кои редовно јаделе месо биле претежно пензионери, белци, Европејци или жени во менопауза и имале поголема веројатност да имаат повисок индекс на телесна маса, да пушат и да консумираат алкохол и да консумираат помалку овошје и зеленчук, влакна, риба и повеќе месо од живина, покажува студијата.


Покрај овие „штетни здравствени однесувања“, студијата открива дека оние кои редовно консумираат необработено црвено месо и преработено месо имаат поголем ризик од исхемично срцево заболување, пневмонија, дивертикуларна болест на дебелото црево, полипи на дебелото црево и дијабетес.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.


Видете следно

(ВИДЕО+ФОТО) Брз и едноставен колач: Вкусни посни коцки!

Постите уште траат а денес ви предлагаме еден посен десерт: Потребно ви е чаша за …