(ВИДЕО) СЕУШТЕ ИМА ДОБРИ ЛУЃЕ: Самохрана мајка работела полно работно време за да ги издржува двете болни ќерки се додека непознат човек не и рекол да го погледне на iPad!

Шана Левит е самохрана мајка на две ќерки, 12-годишната Каденс и 9-годишната Адисон. Во 2010. година, Шана забележала дека Адисон брзо се заморува и дека честопати ја губи рамнотежата, поради што ја однела на педијатар и невролог, кои не можеле веднаш да утврдат што е тоа.
Набргу потоа, таа ги забележала истите симптоми и кај другата ќерка. Во мај 2015 година, тие биле дијагностицирани со Фридрајх Атаксија, ретко нарушување на нервната мускулатура, кое погодува еден од 50.000 луѓе.


Како резултат, тие не биле во можност да зборуваат и да се движат, што влијаело на нивната општа физичка и ментална состојба.
Сепак, Шана ги охрабрувала секојдневно и им давала целосна поддршка на патот кон подобрување на нивното здравје.
Погледнете на видеото како Шана ги изненадила:

Имено, анонимен донатор им купил нова куќа, за мајката да им посвети повеќе време на своите ќерки.

Фото: Принтскрин/Youtube

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Сексуалниот живот се подобрува во текот на есента, причината е повеќе од интересна!

За да откриеме како сезоните влијаат на нашето либидо, истражувачки тим од Универзитетот „Ludwig Maximilians“ …