(ВИДЕО+ФОТО) ДЕТЕ ВИНОЖИТО – Првото бебе и умрело на породување: Истиот лекар ја породил десет месеци подоцна со друго и останал во чудо…

Ендру и Аманда биле многу возбудени за раѓањето на нивното прво дете. За жал, нивната радост не траела долго.

Малиот Клејтон починал кратко откако се роди. Д-р Брајан Хоџис не можел да ги сокрие своите емоции на тага, како и родителите. Со нив сочувствувал до крај.

loading...


Три месеци подоцна, Аманда повторно забременила носејќи момче. Во исто време, таа била и’ возбудена и исплашена. За време на раѓањето, тие поканиле фотограф да го овековечи настанот. Новороденчето е нарекчено “бебе во боја на виножито”.
Тоа е инаку име за деца родени откако мајките првично претрпеле загуба во форма на спонтан абортус, предвремено раѓање или мртвородено.


Аманда родила здраво момче по име Карсон. Неговата прва фотографија го обиколи светот. Интересно е што ја породил истиот доктор и што со нив можел да ја сподели радоста.Овие бебиња го имаат ова име токму затоа што се сметаат за виножито после невремето и дождот. Ова има за цел да ја развие свеста кај сите идни родители, дека дури и во случај на такви загуби, тие никогаш не треба да губат надеж за позитивен исход.


Фото: Принтскрин/

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Ниплпипл, Луфтанза, Хајка, Кантон6 и најпознатите скопски диџеи на фестивалот „Градот ме тера да пеам“

Утревечер (сабота), со почеток во 21 часот, во МКЦ ќе се одржи 12то издание на ПМГ …