(ВИДЕО) Бобан Апостолов го промовираше видеото за „Нека бидам сам“

Бобан Апостолов е млад кантавтор од Тетово кој полека но сигурно ја гради својата кариера…
Тој не застана поради короната па пред неколку месеци ја сними песната „Нека бидам сам“ а деновиве го промовираше и видеото.
Автор на музиката и текстот е Бобан Апостолов а за аранжманот се погрижил Милан Миланов.
Бобан има учествувано и во видео продукцијата.
Спотот е сниман во Тетово со цел да се остави да „говори“ музиката…

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.


Видете следно

(ВИДЕО+ФОТО) Кралското семејство објавило комеморативно видео за принцот Филип

Во пресрет на погребот на принцот Филип, кој почина на 100-годишна возраст, кралското семејство на …