(ФОТО) Кошаркарка среде натпревар отишла да го надои бебето:„Се беше природно!“

Кошаркарката Антонела Гонзалез, среде натпревар. отишла да ја надои својата 11-месечна ќерка.
Тоа се случило за време на пресметка во аргентинскиот шампионат помеѓу Томас де Рокамор и Велез Сарсфилд.
„Ние секогаш го правиме тоа пред натпревар. Понекогаш тоа ни и потребно и на двајцата. Веќе го авршив разговорот со тренерот и реков дека ми треба малку време. Сето тоа беше природно”.
Нејзиниот тим победил со 61:44 и скокнал на првото место на табелата. Антонела постигнала осум поени.

Фото: Принтскрин/

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

КОРОНА ВИРУС ВО МАКЕДОНИЈА – Во текот на изминатите 24 часа регистрирани се 10. починати лица: Денес се регистрирани 511 нови лабораториски позитивни случаи на Ковид 19

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 …