Театар Комедија на 5. и 6. март со претставата „На отворено“

На 5 и 6 Март (петок и сабота) на големата сцена во Театар Комедија ќе се изведува претставата „На отворено“ во режија на Андреј Цветановски.


Во претставата играат: Атанас Атанасовски, Тино Костадиновски, Сергеј Димовски и Тони Денковски.
Поради актуелната состојба, билетите за оваа изведба ќе може да се резервираат само телефонски во билетарницата на Театар Комедија (тел:071 330233) и да се подигнат од билетарницата во периодот од 10 до 18:30 часот на денот на изведбата.
Почетокот на претставата е во 19. часот


Во театарот се обезбедени сите услови за безбедно следење на претставите. Поради специфичноста на протоколите, ве замолуваме да бидете навремени во подигнувањето на билетите и сместувањето во публика.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.


Видете следно

Македонскиот стрип дел од проектот „CAN FOR BALKANS“

Стрип центарот на Македонија-Велес започна со локалната имплементацијата на мегународниот проектот CAN(Comic alliance Networking)  FOR …