(ФОТО) Став на европските познати фаци голи да примаат вакцина за ковид – Ниту Мицотакис не одолеал да ги покаже голите гради!

Бројни политичари ширум светот примиле вакцини против коронавирус, а некои од нив не можеле да одолеат па се фотографираат во тоа издание, па дури прават и селфи.
Најголемо внимание привлече фотографијата на грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис, но и на португалскиот претседател Марсел Ребел де Суза, кој комплетно ја соблекол кошулата.
Социјалните мрежи беа запалени со прашања до Мицотакис за тоа дали можеби му паднало на памет само да го засука ракавот наместо да ја соблече кошулата.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Xamos.gr (@xamosnews)

Ако ракавите се тесни, не можат ли да се вакцинираат во маички со кратки ракави или во долни маички кои ги носат под кошулите?
Ниту францускиот  министер за здравство, Оливије Веран, ниту познатиот американски текстописец Џони Мерсер, ниту познатиот музичар Том Хамилтон, не се спротивставија на трендот на споделување фотографии каде се голи до појас кога ќе примат вакцината.

Фото: Принтскрин/Twitter

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Мрачна тајна на Хали Бери: Својот изглед го должи на болеста!

Од доцните осумдесетти години на минатиот век глумицата се бори со свирепа болест…   View …