(ФОТО) Деми Мур, еден месец по изобличеното лице од ОПЕРАЦИЈА, направила селфи без шминка!

Дали претерала со операциите на лицето? Ова прашање мачи со денови…
Дали претерала со операциите на лицето? Ова прашање ги мачеше луѓето со денови од моментот кога ја видоа на шоуто на енди кога се шеташе со изобличено лице.
Таа само објави селфи без трошка шминка со која сакаше да покаже колку е природно убава и без интервенции.

„Сите беа згрозени од искривеното лице …


Деми Мур (58) изгледа одлично, а на 1. март сакаше тоа да им го каже на сите. Во домашна атмосфера, таа објави слика и видео со кучето Марпл. Нејзината коса е скоро „откината“, не се шминка, носи очила и се смее. Кожата на лицето е без никакви брчки, а познатите јагодици не се толку истакнати како на 27. јануари. Видеото е со наслов „Коса во понеделник направена од Марпл“.

 


View this post on Instagram

 

A post shared by Demi Moore (@demimoore)


Така, со оваа фотографија Деми Мур сакаше да покаже дека јаболчиците, за кои сите сметаа дека се сакатени од безброј операции, сепак се истакнати со шминка.

Фото: Принтскрин/Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Познатиот композитор е целосно уништен: „Скршен сум, не напушти пред неколку часа“

Еден од најпознатите британски композитори, Ендрју Лојд Вебер, објави дека неговиот најстар син Николас починал …