(ФОТО) Алек Болдвин ги замолчел „троловите“ кои ги интересира која е мајката на неговата новородена ќерка

Холивудскиот актер е бесен на троловите кои се прашуваат дали е татко на неговото седмо дете. Имено, Алек Болдвин, на 63-годишна возраст, доби ќерка со сопругата Хиларија. Извор близок до парот потврдил дека нивното мало девојче Луција е родена од сурогат мајка.
Раѓањето на детето беше објавено половина година по раѓањето на нивниот син Едуард, што многумина ги остави во чудо.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Alec Baldwin (@alecbaldwininsta)

„Која е мајката? Таа не беше бремена. Се породи пред шест месеци. Ако родила сурогат мајка, тогаш кажи така. Ако си посвоил дете, кажи така. Ако детето е резултат на афера и решиш да го воспитуваш со сопругата, кажи така. Ако не сакаш да кажеш ништо, зошто не престанеш да објавуваш фотографии и да молиш за лајкови. Само одгледај ги своите деца во приватност“, му напишала една личност на Болдвин и го налутила па тој одговорил доста брзо.
„Треба еб**о да молчиш и да си ја гледаш својата работа“, возвратил глумецот, но подоцна го избришал коментарот.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Alec Baldwin (@alecbaldwininsta)

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.


Видете следно

(ВИДЕО) Светскиот ден на хемофилијата со регионална кампања одбележан од Рош Македонија

Пандемијата со COVID-19 донесе голем број предизвици во изминатиот период со посебно влијание врз лицата …