(ВИДЕО) Јувентус ја победи Специја со 3:0: Погледнете го ГОЛОТ што го одбележа натпреварот!

ФЕДЕРИКО Киеса постигна прекрасен погодок во победата на Јувентус од 3:0 над Специја во 25. коло од италијанската Серија А.
Тоа беше втор погодок на италијанскиот шампион на натпреварот, а тој падна во 71. минута, откако најголемиот дел од работата ја заврши Федерико Бернардески.

► КЛИКНЕТЕ ОВДЕ И ПОГЛЕДНЕТЕ ГО ЦЕЛОТ ПОГОДОК

Крилниот напаѓач на Јувентус се проби по десната страна на одбраната на Специја и центрираше на десетина метри од голот, а тука беше и Киеза кој од прва шутираше кон голот…

Фото: Скриншот/Twitter

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.


Видете следно

(ВИДЕО+ФОТО) Хамилтон ја освои 99. пол позиција во кариерата

Луис Хамилтон, возач на Мерцедес, ја освои пол-позицијата пред трката за Големата награда на Емилија …