(ВИДЕО) Ибрахимовиќ на „Сан Ремо 2021“ излегол со култниот фолк хит

ЗЛАТАН ИБРАХИМОВИĆ синоќа (понеделник) беше претставен како гостин на фестивалот „Сан Ремо“. Таму, во дует, тој ќе ја изведе песната со тренерот на Болоња, Синиша Михајловиќ.
Италијанците го пречекаа Ибра на сцената со култната народна песна „Јутро је“ од Нада Топчагиќ.

Златан зборуваше за ривалот

Швеѓанецот по пристигнувањето на фестивалот одржа прес-конференција, каде зборуваше на бројни теми, а исто така рече дека нема ништо против напаѓачот на Интер, Ромелу Лукаку, да дојде на фестивалот
Иако неодамна се судрија на тревата во Купот на Италија, напаѓачот на Милан вели дека сè што се случува на теренот останува таму.

„Ако сака да дојде, тој е добредојден. Што се случува на теренот, тоа останува на теренот, немам никаков проблем со него”, рекол Ибрахимовиќ, коментирајќи го настапот што го чека:
„Се надевам дека Синиша не знае да пее, така што ќе бидеме на исто ниво“.

Фото: Скриншот/Twitter

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.


Видете следно

ДЕБАР МААЛО ДОБИ СПОРТСКО И ДЕТСКО ИГРАЛИШТЕ

Градоначалникот на Општина Центар, Саша Богдановиќ, директорот на Агенцијата за млади и спорт, Наумче Мојсовски …