(ФОТО) На славната Касандра годините не и можат ништо: На 47. години глумицата изгледа НЕВЕРОЈАТНО!

Годините за познатата Касандра, Кораима Торес, се само статистика!
Можеби името Кораима Торес малку значи за поновата генерација, но постарите генерации беа „луди“ по девојката по име „Касандра“, по која беа именувани дури и бебиња родени кон крајот на деведесеттите години.
За време на прикажувањето на серијата, во 1997 година, познатата Касандра стана миленик на цела Македонија, и со нетрпение чекавме да видиме што ќе се случи во следната епизода.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Coraima Torres (@lacoraima)

Венецуелската актерка, која се стекна со светска слава толкувајќи го ликот на Касандра во истоимената латиноамериканска сапуница, изгледа неверојатно по повеќе од дваесет и четири години од емитувањето на популарната серија!

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Coraima Torres (@lacoraima)

Кораима Торес воопшто не се шминка а се чини дека и нема потреба затоа што е исклучително убава и без тоа, дури и’ на 47. години.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Coraima Torres (@lacoraima)

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.


Видете следно

(ВИДЕО) Светскиот ден на хемофилијата со регионална кампања одбележан од Рош Македонија

Пандемијата со COVID-19 донесе голем број предизвици во изминатиот период со посебно влијание врз лицата …