(ВИДЕО) Драматично спасување од запален стан: Кој е похрабар скокачите или спасителите!

Со Вас споделуваме видео кое за кусо време го погледнале повеќе од половина милион луѓе.
Кога во станот избил пожар, мештаните бргу се организирале со церади и ќебиња да помогнат на станарите на кои скокот од балконот им бил единствен спас. Вистинско чудо е што во пожарот никој не бил сериозно повреден.


Во коментарите под видеото на Јутјуб меѓу другото се вели и „Не знам кој бил похрабар – тие што скокнале или тие што ги дочекувале скокачите!“

Фото: Принтскрин/Youtube

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.


Видете следно

(ФОТО) 7. неверојатни жени постари од 50. години кои ќе ве инспирираат да работите на себе

Одржување на добра физичка форма е исклучително тешко, особено по одредена возраст. Но, за некои …