(ВИДЕО) Бебето што спие привлекува се’ повеќе туристи!

Голема скулптура на бебе што спие е поставена во пустината Гуазхоу, северна Кина, во провинцијата Гансу.
Скулптурата е долга 15. а висока девет метри. Автор на скулптурата е Донг Шубинг.

Засега нема информации што било повод среде пустина да се направи оваа скулптура, но следбениците на профилот на Инстаграм коментираат дека тоа е отпор на се поголемата злоупотреба на децата во денешниот свет, и дека на новите генерации им треба мирен сон без насилство.

Фото: Принтскрин/

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.


Видете следно

(ФОТО) 7. неверојатни жени постари од 50. години кои ќе ве инспирираат да работите на себе

Одржување на добра физичка форма е исклучително тешко, особено по одредена возраст. Но, за некои …