(ФОТО) ПО ПОВОД АПСЕЊЕТО НА НИКОЛА САРКОЗИ СЕ ОГЛАСИ НЕГОВАТА СОПРУГА КАРЛА БРУНИ: „Љубов моја, борбата продолжува…“

Низ светот се прошири веста дека поранешниот француски претседател Никола Саркози е осуден на вкупно три години затвор за корупција и злоупотреба на службената положба
Додека целиот свет беше шокиран од фактот дека Никола Саркози ќе помине вкупно една година во затвор зад решетки (првично беа отпишани две години) поради злоупотреба на службената положба, и сопругата Карла Бруни застана покрај него и овој пат.
Имено, таа објави заедничка фотографија на социјалната мрежа Инстаграм со зборовите „Љубов моја, борбата продолжува … Вистината ќе се појави # неправда“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Carla Bruni (@carlabruniofficial)

Карла (53) и 11-години постариот политичар се запознале на вечера организирана од богатиот Жак Сегуела во декември 2007. година. Некако во тоа време Бруни ја прекина врската со Рафаел Ентовен, со кого го има 16-годишниот син Аурелиен, а на вториот брак на Саркози му дојде крајот. За време на вечерата, Карла навистина сакала да го импресионира Саркози, па прочитала песни што самата ги напишала, а на крајот му дала хартии со свои стихови.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Carla Bruni (@carlabruniofficial)

И за двајцата тоа била љубов на прв поглед, и точно девет недели по првиот состанок, а неполни три недели по првото официјално заедничко појавување во јавноста, Карла Бруни и Никола Саркози се венчале во Елисејската палата во Париз. Интимната церемонија се одржала пред само триесетина членови на најблиското семејство и пријатели.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.


Видете следно

(ФОТО) 7. неверојатни жени постари од 50. години кои ќе ве инспирираат да работите на себе

Одржување на добра физичка форма е исклучително тешко, особено по одредена возраст. Но, за некои …